forBET to bukmacher, którego uważa się za jednego ze „świeżaków” na polskim rynku tematycznym. Istnieje dopiero od kilku lat (a konkretnie – od 2016 roku), przy czym ciężkie warunki jego startu – spowodowane przede wszystkim dużą konkurencją – pokonał bardzo szybko. Obecnie stanowi jedną z częściej wybieranych opcji typerów z całego naszego kraju, szybko reagując na potrzeby rynku związane z bukmacherką, ale też ofertę swoich największych konkurentów. Jedną z reakcji na nią właśnie jest nowa jego usługa – gry karciane, stworzona na wzór Betgames, dostępnego u bukmachera STS (a wcześniej istniejąca również za granicą). Na co możemy liczyć w jej ramach i co tak właściwie możemy tu obstawiać?

Gry karciane w Forbet. Co to jest TVbet?
Gry karciane w Forbet. Co to jest TVbet?

Czym są gry karciane w forBET?

Usługa gier karcianych u bukmachera forBET daje nam możliwość typowania symulacji gier karcianych, które rozgrywane są na żywo, a za które odpowiedzialny jest nie algorytm komputerowy (jak chociażby w przypadku sportów wirtualnych, które cechują się dość podobną formułą), a prawdziwy krupier (a najczęściej krupierka), który nie tylko zarządza przebiegiem każdego rozdania, ale też tasuje karty i na bieżąco tłumaczy zasady. Sama usługa gier karcianych dostarczana jest przez firmę zewnętrzną – TVBet i realizowana jest w formie profesjonalnej transmisji studyjnej. Zajęcie się samymi grami przez obcą firmę jest gwarantem możliwości polegania na usłudze – forBET udostępnia tylko możliwość typowania. Podobnie zresztą, jak w przypadku standardowego typowania na żywo.

Po usługę na stronie www.iForbet.pl możemy sięgnąć o dowolnej godzinie, w wybranym przez nas dniu tygodnia. Stanowi ona więc wspaniałe umilenie czasu oczekiwania między kolejnymi spotkaniami w typowanej przez nas lidze.

STS kod promocyjny
STS kod promocyjny

Przegląd gier dostępnych w nowej usłudze bukmachera forBET

W obrębie usługi gier karcianych w tym momencie znajdują się trzy gry – poker, wojna oraz blackjack. Realizacja każdej z nich stoi na bardzo wysokim poziomie, a zasady – również w kwestii obstawiania – są jasne i klarowne. Wszystkie najbardziej istotne przedstawiamy poniżej.

Wojna w grach karcianych w forBET

Wojna w ramach nowej usługi forBET stanowi najmniej wymagającą pod względem zasad propozycję. Bierze w niej udział gracz i krupier, przy czym na pierwszym etapie rozdania to ten pierwszy najpierw otrzymuje kartę. Drugi etap to przyznanie karty krupierowi – wtedy właśnie następuje porównanie obu kart i wyłonienie zwycięzcy, albo ogłoszenie wojny (przy takiej samej wartości kart obu graczy). W sumie rozdanie może się więc zakończyć na trzy różne sposoby.

Typując wojnę w grach karcianych możemy postawić na zwycięstwo gracza lub kuriera, albo też na remis. Istnieje też możliwość postawienia na to, jaka karta pojawi się po wybranej przez nas stronie stołu w kolejnym z etapów (odbywa się to przez wskazanie koloru lub rodzaju karty).

Poker w grach karcianych w forBET

Poker w ramach usługi gier karcianych odbywa się na zasadach Texas Hold’em. Rozgrywka w nim sprowadza się do pojedynku sześciu graczy – ich zadaniem jest stworzenie najsilniejszego pięciokartowego układu z siedmiu kart, które finalnie pozyskają (dwie z nich będą unikalne dla nich). Całe rozdanie podzielone zostało na cztery etapy:

 • Krupier rozdaje dwie unikalne karty każdemu z uczestników rozgrywki.
 • Na środek stołu trafiają trzy pierwsze karty wspólne – jako że suma kart wynosi już 5, można tworzyć już pierwsze układy (i wykluczać te już niemożliwe do osiągnięcia).
 • Krupier dokłada czwartą kartę wspólną.
 • Na środek stołu trafia piąta i ostatnia karta wspólna.

W pokerze jesteśmy w stanie stawiać na dwie rzeczy. Pierwszą z nich jest wygrana konkretnego gracza, bez znaczenia co do użytego przez niego układu. Druga to sytuacja odwrotna – stawiamy w niej na zwycięstwo konkretnym układem, bez znaczenia co do gracza.

Blackjack w grach karcianych w forBET

Legalne karty online w Forbet
Legalne karty online w Forbet

Legalny blackjack to – obok pokera – najpopularniejsza gra karciana na świecie i forBET jako jedyny w polskim światku bukmacherskim daje dostęp do jej typowania. Zasady są proste: każda z kart biorących udział w dwuosobowej rozgrywce ma swoją wartość. Dla kart 2-10 wartość to ich nominał, as to 1 punkt, walet 2, dama 3 i król 4. Dwóch graczy otrzymuje na początku dwie karty. Ich zadaniem jest zbliżenie się sumaryczną wartością do liczby 21, przy posiadaniu przynajmniej 17 punktów i nie przekroczeniu tejże liczby.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Długość rozgrywki w blackjacku zależy od szybkości rozwiązania rozdania. Można to sprowadzić do warunków, jeden z których musi być spełniony, aby rozdanie mogło się zakończyć – w przeciwnym wypadku krupier rozpoczynał będzie kolejną fazę i dokładał graczom po jednej dodatkowej karcie (maksymalna ilość kart u jednego gracza to 5). Te warunki to:

 • Posiadanie kart o wartości przynajmniej 17 przez obu graczy.
 • Bust, czyli przekroczenie przez któregoś z graczy liczby 21 – automatycznie wyklucza go z rozgrywki.
 • Złoty punkt – zdobycie w pierwszym rozdaniu dwóch asów, automatycznie wygrywa rozdanie.

UWAGA: Polski bukmacher Forbet przygotował szereg nowych promocji i bonusów na obstawianie gier karcianych online. Pełna oferta z kodem promocyjnym „BETONLINE” na stronie www.iForbet.pl.

W Blackjacku możemy obstawiać:

 • Zwycięzcę całego rozdania lub remis.
 • Ilość punktów, którymi wygra gracz (od 17 do 21).
 • Ilość kart, które będą posiadali gracze w momencie rozwiązania (od 2 do 5).
 • Wystąpienie bustu.
 • Brak wystąpienia bustu.

Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułU jakiego bukmachera lepiej obstawiać sporty walki? Noblebet czy LV BET?
Następny artykułJak obstawiać u bukmachera?
Związany z bukmacherką od studiów. Obecnie pracownik analityczny w jednym z banków zagranicznych. Obstawianie to moje hobby, którym lubię dzielić się z innymi :)