Czy Minecraft to tylko gra?

Czy Minecraft to tylko gra?

Czy wszystkie gry oczywiście będą funkcjonować tylko i wyłącznie w obszarze takiego gatunku multimedialnego? Okazuje się, że nie. Doskonałym przykładem będzie Minecraft, a więc gra, o której słyszał chyba każdy. Interesuje nie tylko dzieci, ale również młodzież i osoby starsze. Jest to rzeczywiście zjawisko jedyne w swoim rodzaju, a jak się okazuje, nie jest tylko rozrywką, bo może także uczyć.

Warto tu też wskazać, że gra, która miała swoją premierę w 2009 roku, została uznana na podstawie statystyk za najlepiej sprzedającą się grę w historii. Dlaczego jest to rozrywka lepsza aniżeli na przykład automaty hazardowe, gdzie możemy zdobyć polskie kasyno online bonus bez depozytu? Bo tu liczy się także bardzo wysoki stopień kreatywności.

Dzieci w kilka chwil przeobrażają się w inżynierów, którzy konstruują całkiem nowe budowle, a w tym wirtualnym świecie odnaleźć się może każdy. To po prostu nic innego jak wirtualne klocki lego. Dlatego zresztą gra cieszy się tak ogromną popularnością i znalazła także zastosowanie w sferze edukacyjnej.

Gra, która wciąż zarabia

Ten fenomen rozrywkowy to oczywiście także szereg rozmaitych akcesoriów związanych z Minecraftem tematycznie. Inwestowane są bardzo duże pieniądze w różne zabawki, ale powstają także produkcje filmowe, które przyciągają rzesze fanów. Dzieci uwielbiają nie tylko grać, ale także oglądać bajki i filmy, w których występują ich ulubieni bohaterowie. W sten sposób powstała właściwie cała generacja małych klientów, którzy doskonale bawią się podczas takiej rozrywki. To oczywiście także promocja nowoczesnych technologii.

Pamiętajmy o tym, że dzieci obcując z komputerem lub telefonem, będą się uczyły funkcji urządzenia, a także tego, jak działa konkretne oprogramowanie. To bardzo ważne w dzisiejszych czasach, gdy życie społeczne i zawodowe jest coraz bardziej ściśle związane z nowoczesnymi technologiami.

Poza tym więc, że firmy produkujące taki asortyment będą zarabiały dużo, to skorzystają również na tym maluchy. W końcu mają swoją przestrzeń, gdzie mogą rozwijać swoją kreatywność i pomysłowość.

Szersze wykorzystanie gry

Warto zauważyć, że jak zwykle w przypadku tak dużych projektów, które odniosły sukces, pojawiają się całkiem nowe perspektywy. Szczególnie wrażliwą sferą jest oczywiście przestrzeń, która bezpośrednio dotyczy dzieci. Trzeba tu wspomnieć przy okazji takich rozrywek multimedialnych, że gry komputerowe czasami stanowią problem szczególnie w przypadku najmłodszych. Dzieci po prostu grają zbyt dużo i trudno jest je zachęcić do nauki.

Okazuje się jednak, że specjaliści od edukacji wspólnie z firmą Microsoft wpadli na pomysł i na to, jak przechytrzyć tutaj maluchy, ale w bardzo pozytywnym sensie. Jak wiadomo, dzieci przenoszą się do tego wirtualnego świata z chęcią i starają się eksplorować różne miejsca z bardzo dużym zaangażowaniem.

Przygotowano, więc projekt edukacyjny, dzięki któremu dzieci jednocześnie grając, mogą się uczyć. Najlepsze jest to, że nauka jest realizowana praktycznie nieświadomie. Maluchy są więc zaangażowane w swoją rozgrywkę, ale jednocześnie badają różne zagadnienia i rozwiązują zadania typowo szkolne.

Czy do Minecrafta warto zachęcać dzieci?

Okazuje się więc, że w przeciwieństwie do innych gier, które mogą być szkodliwe, do Minecrafta możemy po prostu maluchy zachęcać. Dzięki prostym zasadom gry przekonają się do niej wszyscy. Dzięki nieograniczonej kreatywności dzieci mogą się poczuć bardzo pewnie i w końcu w jakiejś przestrzeni odnosić sukcesy. Nie bez powodu więc szkoły zaczynają wykorzystywać coraz szerzej Minecraft: Education Edition. To właśnie wersja, która bardzo intensywnie wspiera nauczanie takich dziedzin jak technologia, matematyka, inżynieria, chemia, programowanie, biologia oraz historia.

Post